6 grudnia odbył się kolejny event z cyklu MyCraft ARENA! W tym wyjątkowym dniu, przepełnieni świąteczną atmosferą spotkaliśmy się w CH Blue City. Wyjątkowa, choć trochę różniąca się od tej z siedziby Microsoft sceneria pozwoliła nam na przyjęcie jeszcze większej ilości fanów gry Minecraft.  

Zabawę zaczęliśmy o godzinie 10 rano, a ostatnich fanów żegnaliśmy o 21.00. Był to z pewnością dzień pełen emocji, kreatywności i rywalizacji. Głównymi atrakcjami wydarzenia były porywające turnieje, konkursy z nagrodami oraz strefa plastyczna. W strefie rozrywki, na specjalnie przygotowanych stanowiskach komputerowych można było przedpremierowo przetestować nasze najnowsze tryby gry.

Event poprowadził komentator sportowy Łukasz „Juras” Jurkowski, który zagrzewał graczy do rywalizacji i zachęcał do udziału w konkursach i quizach.

Nie zabrakło Świętego Mikołaja, który z workiem prezentów pozował do zdjęć i wręczał kupony na konta vip wszystkim dzieciom przybyłym na Arenę.

Na specjalnie przygotowanej arenie Minecraft uczestnicy rywalizowali w 15 minutowych rozgrywkach w autorskiej mini-grze „Bitwa na arenie”. Stanowiska komputerowe przeżywały prawdziwe oblężenie. Musieliśmy przeprowadzić losowania dla uczestników oczekujących w kolejce do turnieju. Tak, tak, ilość chętnych do udziału w rozgywkach wymusiła ustalenie kolejności uczestników, którzy cierpliwie oczekiwali na swoją rundę. Zwycięzcy odeszli ze wspaniałymi nagrodami.

Na najmłodszych fanów Minecraft czekała strefa animacji. To w niej powstawały niepowtarzalne wyklejanki narzędzi i postaci z gry. Pod okiem animatorów młodsi uczestnicy Areny  świetnie radziły sobie z klejeniem kwadratów na specjalnie przygotowanych szablonach. W nagrodę każde z nich mogło zabrać swój projekt do domu. Z pozostawionych szablonów powstała mapa prac, tworząca niepowtarzalny świat Minecraft.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom II MyCraft ARENA za udział w imprezie i za mnóstwo pozytywnej energii. Mamy nadzieję, że grudniowa ARENA przyniosła wam tyle przyjemności, co nam. Cieszymy się, że jesteście z Nami!  

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za piękne chwile, emocje i pozytywną energię!

Już dziś zapraszamy na kolejną edycję w Nowym 2017 Roku!