W dzisiejszym wpisie przedstawię coś odbiegającego od dotychczasowych przedstawianych przeze mnie projektów. Co ciekawe, autor projektu – ProRules – pracował nad swoim dziełem 3 lata. Przejdźmy do rzeczy – stworzył on odwzorowanie mieszkalnego statku kosmicznego inspirowanego serią Mass Effect. Przed Państwem – The United Citadel.

[IMG]
[IMG]

Pierwsze, co rzuca się w oczy po zmaterializowaniu się naszej postaci w kanciastej rzeczywistości, to zdecydowanie rozmiar cytadeli. Zwiedzanie jej w całości potrafi zabrać sporą chwilę. Projekt jest zbudowany na bazie prostokąta. Jednym z dominujących kolorów będzie z pewnością szary, stanowiący konsekwencję zastosowania bloków utwardzonej gliny przez autora. Ponadto, budowla została urozmaicona również niebieskimi elementami, a całość dopełniły liczne wieże, takie jak działa bojowe, do których dostęp mamy oczywiście tylko od środka. Wejście na statek możliwe jest jedynie poprzez stację dokującą u boku statku. Pole siłowe zostało sprytnie przedstawione przy użyciu spływającej wody. Wizualny efekt działających silników został estetycznie zaprezentowany w postaci różnokolorowych cząsteczek. Oświetlenie jest dobrze dopracowane, przez co statek wygląda widowiskowo.

[IMG]

Od środka, cytadela jest w pełni przygotowana do przyjęcia mieszkańców. Pokoi do ulokowania ludzi jest całkiem sporo – projekt zawiera łącznie niecałe 100 apartamentów, w tym 18 miejsc dla gości. „Centrum” stanowi park, na który widok mają najemcy pomieszczeń pierwszej klasy. Poza podstawowymi udogodnieniami takimi jak jadalnia czy biblioteka, na statku znajdują się biura, centrum medyczne oraz warstwa naukowa z 3 salami wykładowymi. Na pokładzie nie brakuje również rozrywki – dostępne jest SPA, kino, baseny, sala z maszynami VR oraz klub taneczny. Autor zadbał także o centrum dowodzenia statkiem, a nawet o kapsuły ratunkowe.

[IMG]

Kończąc artykuł zapraszam Was do odwiedzenia profilu użytkownika ProRules, na którym znajdziecie link do pobrania świata. Serdecznie gratulacje dla autora za niebywałą konsekwencję w dążeniu do ukończenia projektu. My zaś widzimy się już za tydzień :)