MyCraft.pl


Więcej info. o stole do enchantowania

Notch umieścił na swoim Twitterze ilustrację, która pokazuje jak będzie wyglądał proces ulepszania przedmiotów. Liczył na to, że fani będą dłużej się męczyć nad dziwnymi znakami, ale, jak się okazało, zajęło im to zaledwie kilka minut.

 
 
 
 
Zrzut ekranu w pełnej krasie:

W stole mamy pole, w którym możemy umieścić wybrany przedmiot. Po prawej stronie znajdują się dostępne ulepszenia. Zostały one zakodowane specjalnym szyfrem. Tajemnica nie utrzymała się zbyt długo. Po chwili zaroiło się na Twitterze od informacji, iż został wykorzystany alfabet z serii gier ‚Commander Keen’. Ma on tak specyficznie wyglądające litery, że mógł zostać wykorzystany w Minecrafcie bez większych przeszkód:

Odkodowane zdjęcie znajdziecie TUTAJ (specjalnie go nie umieszczamy w artykule, aby chętni mogli sami się pobawić w szyfranta). Informacja w nim zawarta jest dość prosta. Markus zapowiedział, że prawdziwe inskrypcje będą dużo bardziej zawiłe.
Każde ulepszenie będzie kosztowało tyle punktów doświadczenia, ile będzie podanych po prawej stronie zwojów na zielono.
Jesteśmy kolejny krok bliżej poznania pełnej postaci enchantowania. Mogę to powiedzieć tylko za siebie, ale myślę, że ulepszenia będą tak samo czasowe jak i buffy miksturek. Ich działania na pewno będą na korzyść gracza, więc możemy się spodziewać np. zwiększonych obrażeń.

Komentarze (58)

  • Co za ludzie są tu tylko dzieci?? Dlaczego go minusujecie!! Zrobił co złego?? Mnie to zaczyna denerwować że muszę klikać żeby zobaczyć post! (zresztą nie tylko mnie). Przy każdym poście jest + lub -. Jeden da minusa bo coś się nie podoba i od razu robimy fale – minusy!!!

   Odpowiedz
 1. rozszyfrowałem tekst:

  „well played internets you are good”

  „these names will be random and confusing”

  „each spell costs experience levels”

  jak ktoś umie angielski to sobie przetłumaczy ^^

  Odpowiedz
 2. niby fajny pomysł z tym szyfrem ale osobą nie znającym angielskiego albo z angielskim zaczynającym się na singleplayer a kończącym na option może to sprawiać problemy (chciałem tu wstawić buźkę ale nie umiem :) )

  Odpowiedz
 3. Ciekawe, czy książki do tego magicznego stoliczka to będą zwykłe książki (takie jak do półek z książkami), czy trzeba będzie to znaleźć. Może będzie je można dostać od kapłanów w wioskach, albo w bibliotece w twierdzy? Bo byłoby głupio zrobić książkę, a potem ją odszyfrowywać :/ .

  Odpowiedz
 4. Mam trochę mieszane uczucia co do przyszłych aktualizacji MC. Z jednej strony fajnie, że dodają nowe rzeczy i że będzie można zrobić więcej niż tylko walenie ręką w klocki, z drugiej strony trochę nie fajnie, że MC przybiera postać np WoWa, z kolejnej strony ciężko powiedzieć jak tak naprawdę będzie się grało z tymi dodatkami po samych ss i opisach, trzeba to samemu przetestować więc nie rozumie trochę ludzi którym tak nie podobają się te dodatki, teraz wam się nie podobają a potem okaże się, że nie możecie bez nich żyć 😛

  Odpowiedz
 5. anonim jakby Notch grałna ULTRA HARDCORE to jesli by zginal musial by grac na PIRACIE (sam mam ale oczywiscie mnie zminusujecie) to wejscie „Największa duma Minecraft GRA NA PIRACIEEE!!!!” hehe 😀
  Pozdrawiam MCfanów

  Odpowiedz
  • Jeb_ grał na ULTRA HARDCOR już za czasów alfy, zginął i teraz ma pirata. (Możecie zminusować, ale i tak mam nadzieję, że ktoś się przynajmniej uśmiechnie z mojego komentarza)

   Odpowiedz
 6. Kiedyś Minecraft był orginalny. Teraz już nie jest. Mi sie podoba magia ale nie taka przesadnia że np. Nie że fireballe rózdżki strzelanie błyskawicami ale że magiczna zbroja czy miecz np.
  Nie podoba mi sie pomysł że żeby coś naprawić trzeba dwa zepsute przedmiosty dać do craftboxxa. Dziwne. I Wolałbym żeby było takie coś jak kowadło do robienia np. mieczy albo zbroi. Taka moja Opinia :)

  Odpowiedz
 7. A ja mam uwagę do twórcy tego posta. Ta wiadomość jest zakodowana, nie zaszyfrowana. Szyfr jest wtedy kiedy mamy zrobić pewną czynność z tekstem aby go zaszyfrować (na przykład napisać od tyłu), a kod jeste wtedy kiedy dany znak, sylaba lub wyraz zawsze odpowiadają konkretnemu innemu znakowi, sylabie, lub wyrazowi. Jak każdy komentarz ten także wymaga moderowania, więc moderatorze który to czytasz, proszę sam to zmień lub napisz do twórcy tego posta (albo porozmawiaj z nim w realu :)) by to zmienił. A komentarz możesz „odrzócić” o ile mnie to w jakiś sposób nie przyblokuje.
  -Jantomedes

  Odpowiedz
 8. Nie wiem jak Wam,ale mi sie ten system szyfrowania nie podoba,zbyt dużo czasu zajęłoby odszyfrowanie czegoś takiego,a na koniec sie okaże że ktoś nie umie tego przetłumaczyć,już widze chmure minusów nad komentarzem

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!