MyCraft.pl


Minecraft: Modujemy! – Wprowadzenie

Witam w odświeżonej serii „Minecraft: Modujemy!”. Będą tutaj umieszczane ciekawe mody do Minecraft’a. Pierwsze wydanie będzie miało charakter informacyjny. Przedstawię paczki, które są wymagane przy większości modyfikacji. Zapraszam.

Zdaję sobie sprawę, że większość z Was wie jak modować grę. Chcę jednak rozwiać wszelkie wątpliwości co do ich instalacji.

Pierwszym programem, prawie zawsze potrzebnym do wszelkich modów jest Risugami’s Mods Loader. Są to biblioteki, które używają prawie wszystkie przeróbki, tworzone przez społeczność Minecraft’a. Przedstawię teraz instrukcję instalacji.

 1. Klikamy „uruchom”(posiadacze Win 7 – Start, a następnie okienko „wyszukaj”).
 2. Wpisujemy: „%appdata%”.
 3. Wchodzimy kolejno w foldery .minecraft>>bin.
 4. Klikamy prawym przyciskiem myszy na plik „minecraft.jar”, a następnie wybieramy „Uruchom za pomocą…”. Z listy programów wybieramy WinRar, potem „Ok”. Archiwum w którym jesteśmy, to „kręgosłup” minecraft’a. Radzę niczego nie zmieniać, jeżeli nie znasz się na rzeczy.
 5. Przenosimy całą zawartość archiwum „ModLoader” do archiwum, które przed chwilą otworzyliśmy.
 6. WAŻNE. Kasujemy folder META-INF.
 7. Zamykamy. To wszystko.

Instalacja ModLoader’a jest jednorazowa. Większość modyfikacji instalujemy w identyczny sposób, poza krokiem piątym. Przenosimy zawartość archiwum modu, który nas interesuje.

ModLoader DownloadDrugim programem wymaganym przy wszelkich zmianach w ścieżce dźwiękowej jest AudioMod wydany również przez Risugami’ego. Instalacja jest identyczna jak w przypadku ModLoader’a.

AudioMod Download


 

Trzecią i ostanią rzeczą będzie MCPatcher. Umożliwia on, wgrywanie TexturePack’ów większych niż 16×16. Co prawda nie są one tematyką tej serii, ale chcę aby każdy wiedział jak to zrobić.

Instalacja jest banalna:

 1. Ściągamy i uruchamiamy ten plik
 2. Zaznaczamy „HD Textures” oraz „HD Font”. Better Grass jest opcjonalny*.
 3. Klikamy „Patch”. W katalogu bin, zostanie utworzona kopia minecraft.jar oraz zostanie spatchowany.
 4. To wszystko. Teraz umieszczamy nasz paczkę tekstur w folderze „texturepacks”

*Better Grass jest to modyfikacja sprawiająca, że dirt ze wszystkich ścian obrasta trawą. Myślę, że obrazek wyjaśni sprawę. Ostrzegam, że nie każdy texturepack jest z nią kompatybilny.

 

 

MCPatcher Download

 


Myślę, że to wszystko jeżeli chodzi o początek. Polecam śledzenie tego forum, w celu wyszukania dla siebie modyfikacji. Jeżeli znajdziecie jakąś ciekawą, możecie wysłać mi propozycję na mój mail: kdryja@gmail.com lub do mnie na PW. Jeśli będzie ciekawy, być może pojawi się w kolejnym wydaniu, przedstawiającym już konkretne mody.

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!