MyCraft.pl


Minecraft 1.5.2 Pre-release oraz Snapshot 13w17a

Dziś Mojang dał nam aż dwie ciekawe rzeczy do testowania – wersję 1.5.2 pre-release, oraz nowy snapshot. Tego jeszcze chyba nie było. Zapraszam do czytania i komentowania.

Pre-release 1.5.2

W tej wersji naprawiono głównie kilka błędów znalezionych w wersji 1.5.1. Niestety, ta wersja nie jest kompatybilna z wersją 1.5.1! Prawdopodobnie (choć nie jest to do końca potwierdzone) w finalnej wersji 1.5.2 dodane zostanie „Minecraft Realms”, czyli usługa umożliwiająca wykupienie maszyny pod serwer od Mojang i postawienie na nim małego serwera dla przyjaciół.

Lista zmian w tej wersji:

 • [MC-22] – Głośność Jukebox’a nie obniża się.
 • [MC-1123] – Błąd związany z nazwaniem przedmiotu w kowadle w języku innym, niż język angielski.
 • [MC-1407] – Oswojone koty i wilki znikają po jakimś czasie.
 • [MC-4253] – Enderman ma animację „wrogiego” endermana, jeżeli spadnie z wysokości lub dostanie inne tego typu obrażenie.
 • [MC-8112] – Przycisk Pick-block i piecyki.
 • [MC-8260] – Achievement „Hot Topic” używa ikonki piecyka bez przodu.
 • [MC-11229] – Błąd umożliwiający używanie kowadła bez punktów doświadczenia.
 • [MC-12133] – Błąd wizualny: strzały unoszą się przez jakiś czas w powietrzu, nawet jeżeli trafią już w blok.
 • Poprawiono wydajność gry, kiedy używane są paczki tekstur w wysokiej rozdzielczości.
 • Mnóstwo poprawek do Minecraft Realms.

Linki do pobrania tej wersji:

Klient : Serwer (Jar) : Serwer (EXE)

Prawdopodobna premiera pełnej wersji 1.5.2 prawdopodobnie nastąpi w przyszłym tygodniu.

Snapshot 13w17a

Natomiast w dzisiejszym snapshot’cie znowu znajdziemy bardzo ciekawe rzeczy. Korzystając z możliwości jakie dała zmiana w systemie tekstur, Mojang dodaje coraz więcej bloków dekoracyjnych.

Oto lista zmian:

 • Dodano nowy blok: „Utwardzona glina”. Uzyskujemy go, przetapiając blok (nie przedmiot) gliny w piecu.
 • W trybie creative, w wyszukiwarce przedmiotów, po najechaniu myszką na przedmiot, pod nazwą przedmiotu, zobaczymy kategorię, z którego pochodzi dany przedmiot.
 • Pustynie bardziej przypominają pustynie. Notka: Z moich obserwacji wynika, że nie zmieniło się wiele, ale Minecraft Wiki wspomina, że jeziora nie powinny się już generować na pustyniach).
 • Zombie stały się nieco bardziej towarzyskie. Notka: Oczywiście, nie zaprosimy Zombie na herbatkę, ale kiedy zaatakujemy jednego, może wokół nas pojawić się ich więcej.
 • Poprawiono wiele błędów.
 • Notka: W grze pojawił się także przedmiot Name Tag (identyfikator), do nazywania zwierzaków bez użycia jajka spawnującego i kowadła. Został on dodany w snapshocie 13w16b i zaktualizowałem tamtego newsa,  ale po komentarzach kilku osób postanowiłem to dodać te info do tego newsa.

(News będę uaktualniał na bieżąco, jeżeli zostaną odkryte jakieś inne rzeczy, które Mojang dodał w tej wersji, a nie zostały one podane w oficjalnej liście zmian).

Snapshot jest dostępny do pobrania poprzez nowy launcher. Jeżeli już go posiadacie, wystarczy wybrać nową wersję z listy. Jeżeli go nie macie, poniżej umieszczam linki do pobrania + pliki serwerowe.

Launcher: Dla systemu Windows : Dla systemu MacOSDla systemu Linux

Serwer: Plik Jar : Plik Exe

Uwaga! Wersje testowe mogą uszkodzić wasz świat! Zalecamy stworzyć nowy świat do zabawy z wersjami testowymi. Ani my, ani Mojang nie bierzemy odpowiedzialności za ewentualne uszkodzenia waszych światów.

Jeden screen na koniec newsa, przedstawiający utwardzoną glinę:

2013-04-25_19.36.06

To tyle na dziś, zapraszam do komentowania i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami z tego snapshota :)

Pozdrawiam.

About Author

krisu_kun

Aktualnie Administrator S1, założyciel serwera EverPlay, stały gracz serwera S1 od czerwca 2011, z MyCraft jest natomiast od Maja 2011. Redaktor na portalu, pisze głównie o ciekawostkach z Minecrafta, oraz najnowszych snapshotach i aktualizacjach, prowadzi serię "Poznajemy Bukkita". Uwielbia Anime i Mangę, interesuje się Japonią, studiuje grafikę komputerową, lubi rysować, słuchać j-music, lubi jeździć na nartach, w sezonie letnim preferuje łyżworolki. Uwielbia majstrować przy komputerach. Zagorzały fan Minecrafta, ostatnio mocno interesuje się modyfikacjami. Mieszka w znienawidzonej stolicy kraju. Zobacz wszystkie posty krisu_kun →

Komentarze (22)

 1. „Niestety, ta wersja nie jest kompatybilna z wersją 1.5.1!” Serwis konkurencyjny podaje, że będą kompatybilne(tj. gra na serwerze 1.5.1 będzie możliwa z 1.5.2 i odwrotnie oraz, że większość modyfikacji nie będzie potrzebowała aktualizacji)

  Odpowiedz
  • Ja sprawdziłem tą wersję i na S1 nie mogłem się dostać. To wszystko co napisała „konkurencja” to jak zawsze ich domysły, bez sprawdzenia faktów. Niewykluczone, że 1.5.2 finalnie będzie kompatybilne z 1.5.1, ale w tej chwili nie jest. O ile dobrze pamiętam, jeżeli jakaś wersja miała być kompatybilna z poprzednią, to już na etapie pre-release było to wiadome.

   Tutaj 2 screeny ode mnie: http://imgur.com/oiB3A3O,jpb7qd7#0

   Odpowiedz
 2. Dodali nowego ajtema NameTag (nie wiem jak jest po polsku mam engliszowską wersje minkrafta :) ) jeszcze nie rozkminiłem tylko jak działa ale dodaj juz do listy nowosci.

  Odpowiedz
 3. Utwardzona glina to ciekawy pomysł, mam nadzieję, ze będzie ładnie współgrala z ceglami, bo już mam na nią sporo planów 😀 i wgl będzie można robić fajniejsze domki pustynne *w*

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!