MyCraft.pl


Czy to ptak, czy samoloth? Czyli o Airships Mod

Ktoś już, chyba Favi, zaczął temat o pojazdach latających. Zainstalowałem go ale jednak to nie było to, ja szukałem czegoś… wolniejszego, stateczniejszego, niż rozpadające się ciągle samoloty. Bo chyba każdy z nas chciałby pobujać się pod obłokami w Minecrafcie. Więc, oto przed wami recenzja Airships Moda. Mam nadzieję, że wam się spodoba.

 

Polatałem już trochę samolotami, jednak były one zbyt kosztowne (żelazo!) abym mógł korzystać z tego moda na co dzień. Na Airsips Mod wpadłem zupełnie przypadkiem, przeglądając zakładkę „Mods” na oficjalnym forum Minecrafta. Jeszcze za czasów 1.2 marzyłem o czymś co pozwoliłoby mi przelatywać między klifami mojego świata znacznie spokojniej, nie martwiąc się o to że samolot rozpadnie mi się na najbliższej ścianie. Grzebiąc wśród samolotów znalazłem mod na balony, jednak okazało się że owy balon wygląda co najmniej beznadziejnie. Objawienie miało nastąpić dwa tygodnie później, kiedy trafiłem na modera znanego jako Pchan3. Stworzył on na razie trzy mody, czyli Airships (dzisiaj opisywane balony), Steamboat (łódź parowa) i Pirates (balony piratów ostrzeliwujące nas strzałami), wszystkie utrzymane w stylu Seampunkowym, czyli parowo napędzanym gotyku. Ale wróćmy do tematu. 

Sprawa pierwsza – instalacja. Opiszę ją krótko, bowiem ostatnio instalowanie modów stało się proste jak budowa cepa. Na początku potrzebujemy programu WinRar. Strony do ściągnięcia podawać chyba nie trzeba. Jak już go mamy, to ściągamy Airships Mod STĄD i Modloadera STĄD (dla niekumatych – kliknąć na wyraz STĄD). Otwieramy menu Start, klikamy na uruchom (wersja dla Visty – wpisujemy w okienku „szukaj”), wpisujemy „%appdata%” (bez cudzysłowów oczywiście), pokazuje na się folder „appdata”, otwieramy folder „.minecraft”, otwieramy folder „bin”. W tym folderze otwieramy plik minecraft.jar WINRAREM, nie javą. Kasujemy folder META-INF, a następnie przeklejamy pliki z rozpakowanego wcześniej Modloadera do głónego folderu, czyli bezpośrednio do minecraft.jar. Odpalamy grę, po czym ją zamykamy. Łapiemy paczkę z Airships Modem i bez rozpakowywania jej przenosimy do nowo utworzonego folderu „mods” w folderze „.minecraft”. I to wszystko.

Dobra – czas na opis samego moda, czyli na to jak Airships Mod się sprawuje. Włączam Minecrafta, odpalam savea i znajduję się w swoim zamku. Czas polatać! Ale zaraz, zanim zacznę latać, muszę zbudować balon. Z trudem godzę się ze stratą szesnastu sztabek żelaza i tworzę dwa silniki.

[Iron] [Iron] [Iron]
[Iron] [Furnace] [Iron]
[Iron] [Iron] [Iron]

Dwa silniki zrobione, czas polatać! Co, czegoś brakuje? A, no tak, sam balon. Sprawdzam w magazynach – oczywiście jak zwykle brakuje skóry, mój nowy pancerz błyszczy się w słońcu. Klnę i wyruszam na polowanie. Mija pół godziny (tego prawdziwego czasu) zanim udaje mi się upolować odpowiednią ilość krów i zdobyć dosyć potrzebnej skóry. Zszywam więc balon.

[Orange] [Orange] [Orange]
[Orange] [] [Orange]
[Orange] [Orange] [Orange]
[] = nic
[Orange] = skóra

Spoko, teraz jeszcze tylko łódka, skrzynia i możemy… Aaaach. Potrzebne są sznurki do trzymania tego wszystkiego razem. Czekam więc do nocy i idę upolować parę pająków. Piętnaście minut potem, łatając dziury po siedmiu creeperach, w rozpadającym się nowym pancerzu wracam do domu i kończę balon:

[] [Orange] []
[Lava] [-'-] [Lava]
[] [Logs^] []
[] = sznurki
[Lava] = silniki
[Logs^] = łódka
[Orange] = balon

Nie śpimy... Nie śpimy... LECIMY!

Nie śpimy... Nie śpimy... LECIMY!

Dobrze, wychodzę z moim nowo skonstruowanym balonem na dwór i kładę go na ziemi. Błyskawicznie wyrasta tam zaawansowana machina. Wsiadam więc chcąc przemierzać bezkresne przestrzenie niebios i unoszę się w górę. Odbywam wspaniały lot nad górami, w stronę mego nadmorskiego domku. Tam decyduję się zniszczyć balon. I tu niespodzianka! Balon nie rozpada się na części, lecz minimalizuje do rozmiaru przedmiotu – możemy więc go nosić ze sobą wszędzie! Ta niezwykła mobilność jest absolutnym plusem balonu. Lata dosyć szybko – nie tak jak te modu Planes, jednak na tyle, by lot nie dłużył na się godzinami. Można wystrzeliwać z niego zwykłe strzały ale jest to lekko popsute i strzela odrobinę nad kursorem. Paliwo na razie również jest zepsute – wyłączone, czyli latamy za darmo. Oprócz tego balon ma całkiem pojemną ładownię. Na razie jest to taka latająca, możliwa do ujeżdżania skrzynia. Nie wiem w jakim kierunku rozwinie się to potem, ale już teraz jest całkiem fajnie.

A teraz zamierzam odlecieć w stronę zachodzącego słońca. Salut!

Komentarze (25)

 1. mi tam nie nie podoba to ze samoloty, balony i inne ogromne rzeczy możemy nosić w jednym polu inventory, zero rzeczywistości, wolałbym coś w stylu portalu do piekła czyli składami z części w danym miejscu a nie w 9 kratkach tollbox’a a niszczenie to niszczymy dany klocek który wskazujemy

  Odpowiedz
 2. zainstalowalem moda wszystko ladnie dziala ale mam problem poniewaz moj texture pac nie dziala poprawnie co mam zrobic ?

  Odpowiedz
 3. Szczurogniowy 8 maja 2011 at 09:03

  Super! Recenzja ładna, piękna i wszystko spoko, prócz tego, że owe steampunk’owe balony napędzane silnikami mają swoją fachową nazwę – sterowce. No, a co do recenzji to jak już mówiłem ładna, piękna.
  Powiedziałem.
  Howgh!

  Odpowiedz
 4. Witam. czy jest możliwość uruchomienia moda na serwerze?
  bo próbowałem bez wgrywania czegokolwiek na serwa i gra kuma, ale serwer nie renderuje do inventory…
  a mi zależy na tym modzie.

  Odpowiedz
 5. Kurcze, coś mi ten mod nie działa :/
  Zrobiłem co trzeba z tym modloaderem chociaż ja mialem 3 foldery minecraft, wiec we wszystkich ModLoadera wgralem, wgralem do tego folderu mods airship’a zebralem sobie 8 skor żeby sprawdzic czy działa i nic :/ Pomoże mi ktoś??

  Odpowiedz
  • Miałem foldery „Minecraft 1.3″ „Mincraft 1.5″ i „Minecraft” ale Meta-inf były tylko w 1.3 i 1.5 więc je usunąłem i wgrałem modloadera do wszystkich 3 folderów

   Odpowiedz
   • Dobra już poradziłem sobie z tym problemem, okazało się że musiałem coś przeoczyć ^^
    Ale już mood działa więc teraz tylko pozostało pozbierać resztę materiałów i odlecieć :)

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!