MyCraft.pl


Budowle z Minecraft #21

Statuy

Witam w kolejnym, tradycyjnie spóźnionym, wpisie o niesamowitych budowlach z świata Minecraft’a. Dziś przyjrzymy się pałacowi, zbudowanemu przez kolegę zza naszej zachodniej granicy.

Zaczyna się niepozornie – idziemy przed siebie, wokół nas tylko trawa, ale już po chwili – z oddali wyłaniają się sylwetki wielkich, bliźniaczych statui. W swych rękach trzymają masywne miecze – to naprawdę robi wrażenie!

Ale, nie zatrzymujmy się, wciąż nie dotarliśmy do sedna – do pałacu, o którym tutaj mowa.

Pierwsza myśl? Łał, ale to wielkie! No może przesadziłem, ale nie jest to mała budowla. Piękne ozdobniki na zewnątrz, okienka na poddaszach – nic tylko się zachwycać. A to tylko zewnętrzna część – w środku znajdziemy mnóstwo całkowicie umeblowanych pomieszczeń – autor filmu nie pokazuje nam ich wszystkich, ani też nie napisał ile ich dokładnie jest.

Wszystko pięknie, ładnie… no, może poza jednym szczegółem – dlaczego tu tak pusto? Tak piękny pałac, aż prosi się o ogrody wokół niego, ba, może nawet na parę fontann!

Mimo to, pałac robi wrażenie, chciałoby się w takim zamieszkać (a fontannę dorobi się samemu).

 

 

Dziękuję użytkownikowi „stachel9″ za powiadomienie o tym tworze!

Komentarze (28)

  • kto? co? te statuy; kogo? czego? tych statui; komu? czemu? tym statuom; kogo? co? te statuy; kim? czym? tymi statuami; o kim? o czym? o statuach.

   To jest poprawna odmiana rzeczownika statua, w liczbie mnogiej (i jest ona naprawdę trudna!). Oczywiście zamiast tego można użyć rzeczownika „posąg”, co zazwyczaj ułatwia sprawę.

   Odpowiedz
 1. mi te posągi przypominają film „Władca Pierścieni”

  fajne ale tak puste że ewidentnie było robione jakimiś wspomagaczami ale edytorami mapy

  Odpowiedz
 2. ladne… ale dla mnie niesamowite jest to ze nikt nei wpadl na pomysl by stwozyc mape wojenna. Sa 2x druzyny i kazdy buduje wlasny zamek itd. taki serwer mogl by byc niesamowity ;]

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Zaloguj się do swojego konta

Nie pamiętaszHasła ?

Zarejestruj się na stronie!